11:06 AM
Загроза ракетних ударів залишається високою на всій території України

Загроза ракетних ударів залишається високою на всій території України

Міста України продовжують перебувати під загрозою ракетних обстрілів з боку росії. Щодня у нашому місті лунають сирени та оголошується «повітряна тривога» та «загроза ракетного удару». Сповіщення «повітряна тривога» означає, що летить ворожий літак, «загроза ракетного удару» – летить ракета. Втім, крилата ракета може бути запущена з літака і простежити або передбачити це фактично неможливо.

Ракета є дуже малопомітною ціллю та ще із запрограмованим маршрутом руху, якій враховує рельєф місцевості. Це дозволяє їй залишатись практично непоміченою і не бути збитою системами протиповітряної оборони. Приблизно лише 10% ворожих ракет збиває українська ППО. Натомість звичайні люди можуть побачити ракету і навіть зняти її на свій телефон, бо вона летить дуже низько.

Скільки ж є часу, щоб сховатися? Географія нашого міста така, що ракета летить з акваторій Чорного або Азовського морів, з території Білорусі, Росії або так званих ЛНР/ДНР приблизно однаковий час. Так, якщо ракета летить зі швидкістю 800-1000 км/год, то відстань 400 км вона здолає приблизно за 20 хвилин.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кременчуцької міської ради нагадує дії громадян при ракетно-бомбових ударах:

• Негайно вирушайте в укриття.

• Візьміть з собою "екстрену валізку" з документами, грошима, необхідними речами, запасом води та їжі.

• Залишаючи житло (місце роботи) необхідно вимкнути освітлювальні та нагрівальні прилади, закрити водопровідні та газові крани, вікна і двері.

• Не користуйтеся ліфтом, спускайтеся лише сходами.

• Попередьте сусідів, допоможіть особам з інвалідністю та особам похилого віку.

Зверніть увагу: принцип «двох стінок» під час влучення ракети або бомби в будинок не працює, лише укриття в захисних спорудах збереже ваше життя!

 

Категорія: Новини | Переглядів: 51 | Додав: osvita_peschane | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar